Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon

...

Lazer epilasyon, istenmeyen tüylerden tamamen kurtulmanın en hızlı ve etkili yoludur. Kullanılan lazer ışınının dalga boyu, ciltteki melanin tarafından emilebilir yapıdadır. Böylece cildin iç kısmına kıl köküne ulaşır ve yüksek ısısı ile kökü yakar. Belli birkaç seanstan sonra tüylerde azalma ve tamamen yok olma görülür.

LAZER EPİLASYON HANGİ BÖLGELERE UYGULANABİLİR?

Lazer epilasyon göz çukuru hariç her bölgeye uygulanabilir. Kadınlarda tüm bacak, genital, koltukaltı; erkeklerde ise sırt, göğüs, omuz, isteğe göre bacak, kollar, genital ve kalça bölgesine de uygulanabilir. Kişinin kıl kalınlığı, rengi ve ten rengi de uygulamanın uygulanıp uygulanamayacağını belirleyen unsurlardandır.
 

LAZER EPİLASYON KAÇ SEANS OLMALI?

Seans sayısı işlemin yapıldığı vücut bölgesine, cilt rengine, kılın inceliği ve kalınlığına, hormonal durumlara göre değişiklik gösterebilir. Lazer seanslarının kaç haftada bir yapılacağı işlemin yapılacağı vücut kısmına göre değişebilir. Uygulamalar genellikle 4-8 haftada bir yapılır. Lazer seans sayısı 3-8 seans arasında değişir.

 

LAZER EPİLASYON uygulanırken ACI HİSSEDİLİR Mİ?

Lazer epilasyon işlemi yapılırken ağrı/acı hissedilmesi kişiye göre değişebilir. Ağrı dayanılması zor bir ağrı değildir. Bu işlem sırasında hissedilen ağrı duyusu kişiler tarafından lastik çarpması, iğne dokunması şeklinde tarif edilir. Seanstan sonra birkaç dakika kadar süren kızarıklık, şişlik oluşabilir, ancak bu belirtiler geçicidir ve kişilerin günlük aktivitelerini etkilemez

LAZER EPİLASYONUN ZARARLARı  var mıdır ?

Lazer teknolojileri, gerek terapötik gerekse estetik amaçlarla kullanılmakta ve gün geçtikçe daha da fazla kullanılır hale gelmektedir. Her yeni endikasyon için yeni bir lazer geliştirilmesi sonucunda çeşitli lazer tekniklerinin sayısı artmış dolayısıyla komplikasyonlar da çoğalmıştır.

Epilasyon, lazer uygulamasının en sık kullanıldığı lazer yöntemidir. Lazer ile epilasyonda önemli olan nokta kişinin deri tipine ve kıl rengine uygun tedavinin seçilmesidir.

 

HANGİ DURUMLARDA EPİLASYON YAPILMAZ?

 • Astım hastalarında
 • Egzama ve mantar sorunu olan kişilerde
 • Hepatit B, HIV ve HSV gibi enfeksiyonlar pozitif olanlarda
 • Açık yara varlığında
 • Hamilelerde
 • Kalp pili, metal protez taşıyanlarda
 • Diyabeti kontrol altına alınamayanlarda
 • Açık kalp cerrahisi geçirenlerde
 • Yüksek tansiyon hastalarında
 • Kanser (özellikle cilt kanseri) olan hastalarda
 • Epilepsi (sara) hastalarında
 • 15 yaşından küçüklerde, bunlar gibi durumlarda epilasyon işlemi yapılmaz

 

 

Epilasyon kliniğini seçerken nelere dikkat etmeliyiz?

Öncelikle doktor tarafından muayene edilip doktor kontrolünde olmasına, epilasyon yapan kişinin tecrübeli olmasına, işlemde kullanılan cihazların FDA onaylı olmasına, sonrasında kliniğin hijyenli olmasına özen göstermeliyiz.

 

LAZER EPİLASYONUN FİYATLARI NELERDİR?

Lazer epilasyonun fiyatları, uygulanacak bölgeye göre değişkenlik göstermektedir. Uygulama yapılacak gerekli kliniklere fiyat için başvurulabilir ve bilgi alınır. 

Resimler